Deputatımız ATƏT PA-nın Büro iclasında iştirak edəcək
Milli Məclisin deputatı, ATƏT Parlament Assambleyasının İqtisadi məsələlər, elm, texnologiya və ətraf mühit komitəsinin sədri Azay Quliyev qurumun Büro iclasında iştirak etmək üçün aprelin 27-də Danimarka Krallığının paytaxtı Kopenhagen şəhərinə səfər edəcək.
26 aprel 2024    15:55
86
Avropa Parlamentinin 2024-cü il 25 aprel tarixli qətnaməsinə Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin münasibəti
Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi 2024-cü il aprelin 25-də Avropa Parlamentinin Azərbaycanda vətəndaş cəmiyyəti və insan hüquqları məsələsinə dair obyektivlikdən uzaq qətnamə qəbul etməsini ölkəmizə qarşı qərəzli siyasi aksiya kimi qiymətləndirir, yalan və saxta məlumatlar üzərində qurulmuş əsassız ittihamları qətiyyətlə rədd edir. Bu beynəlxalq təşkilatın Azərbaycan torpaqlarının Ermənistan tərəfindən 30 illik işğalına son qoyulması ilə nəticələnmiş İkinci Qarabağ müharibəsindən sonra Azərbaycana qarşı düşmənçilik və qarayaxma kampaniyası aparan qüvvələrin əlində alətə çevrilməsi təəssüf doğurur. Təsadüfi deyil ki, 2021-ci ildən bəri Avropa Parlamenti müxtəlif bəhanələr altında Azərbaycana qarşı 8 qətnamə qəbul etmişdir.
25 aprel 2024    18:00
37
Aprelin 25-də Milli Məclisin Müdafiə, təhlükəsizlik və korrupsiya ilə mübarizə komitəsinin sədri Ziyafət Əsgərov ölkəmizdə səfərdə olan Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikası Xalq Milli Assambleyasının Milli müdafiə komitəsinin sədri, Əlcəzair-Azərbaycan dostluq qrupunun rəhbəri Qarbi Abdelbasetin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
25 aprel 2024    16:35
32
Türk dövlətləri parlamentlərinin nümayəndə heyətləri Fəxri xiyabanı və Şəhidlər xiyabanını ziyarət ediblər
Azərbaycanda səfərdə olan Türk dövlətləri parlamentlərinin xarici əlaqələr komitələri sədrlərinin birinci iclasında iştirak edəcək qonaqlar aprelin 25-də Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın Ümummilli Lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini dərin ehtiramla yad edib, məzarı önünə əklil qoyub, tər çiçəklər düzüblər.
25 aprel 2024    13:13
23
Deputatımız QDİƏT Parlament Məclisinin komitə iclasında iştirak edəcək
Milli Məclisin deputatı Elşad Mirbəşir oğlu Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı Parlament Məclisinin (QDİƏT PM) İqtisadi siyasət və inkişaf komitəsinin iclasında iştirak etmək üçün aprelin 26-da Türkiyə Respublikasının Zonquldak şəhərinə səfər edəcək.
25 aprel 2024    10:02
57
Aprelin 24-də Milli Məclisin Amerika Birləşmiş Ştatları ilə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun üzvləri Azərbaycanda səfərdə olan ABŞ Konqresi üzvlərinin bir qrup köməkçisi ilə görüşüblər.
24 aprel 2024    15:03
Aprelin 23-də Milli Məclisin Beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsinin üzvləri ölkəmizdə səfərdə olan Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikası Xalq Milli Assambleyasının Milli müdafiə komitəsinin sədri, Əlcəzair-Azərbaycan dostluq qrupunun rəhbəri Qarbi Abdelbasetin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüblər.
23 aprel 2024    18:43
60
Azərbaycan Əlcəzair parlamentlərinin dostluq qruplarının görüşündə
Aprelin 23-də Milli Məclisin Azərbaycan-Əlcəzair parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun üzvlərinin Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikası Milli Xalq Assambleyasının Milli müdafiə komissiyasının sədri, Əlcəzair-Azərbaycan dostluq qrupunun rəhbəri Qarbi Abdelbasetin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşü keçirilib.
23 aprel 2024    18:08
68
Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikası parlamentinin nümayəndə heyəti Ulu Öndərin məzarını və Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib
Azərbaycanda səfərdə olan Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikası Milli Xalq assambleyasının Milli Müdafiə komissiyasının sədri, Əlcəzair-Azərbaycan dostluq qrupunun rəhbəri Qarbi Abdelbassetin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti aprelin 22-də Fəxri xiyabana gələrək, Azərbaycanın Ümummilli Lideri, müasir Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini dərin ehtiramla yad edib, abidəsi önünə tər çiçəklər düzüb.
22 aprel 2024    17:54
65
Aprelin 22-də Azərbaycan-Gürcüstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun üzvləri ölkəmizdə səfərdə olan Gürcüstan parlamentinin Sahə iqtisadiyyatı və iqtisadi siyasət komitəsinin sədri David Sonqulaşvilinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
22 aprel 2024    17:42
40
Azərbaycanda səfərdə olan Gürcüstan Parlamentinin Sahə iqtisadiyyatı və iqtisadi siyasət komitəsinin sədri David Sonqulaşvilinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti aprelin 22-də Fəxri xiyabana gələrək, xalqımızın Ümummilli Lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini dərin ehtiramla yad edib,abidə önünə tər çiçəklər düzüb.
22 aprel 2024    16:15
36
Milli Məclisin deputatı Cenevrədə səfərdə olacaq
Milli Məclisin deputatı Anar Məmmədov “Türk həftəsi” çərçivəsində TÜRKPA-nın digər türk əməkdaşlıq təşkilatları ilə birgə təşkil etdiyi tədbirlərdə və konfransda iştirak etmək üçün aprelin 22-də İsveçrə Konfederasiyasının Cenevrə şəhərinə səfər edəcək.
22 aprel 2024    15:15
45
Milli Məclisin deputatları Tailandda səfərdə olacaqlar
Milli Məclisin deputatları – Tailandla parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Rüfət Quliyev, qrupun üzvləri Rauf Əliyev, Müşfiq Cəfərov “Tailand-Azərbaycan parlamentlərarası münasibətlərin gücləndirilməsi və Tailand-Azərbaycan ticarət imkanları 2024” layihəsi ilə bağlı müzakirələrdə iştirak etmək üçün aprelin 21-də Tailandın paytaxtı Banqkok şəhərinə səfər edəcəklər.
20 aprel 2024    11:28
26
Milli Məclisin deputatı ATƏT-in iclasında iştirak edəcək
Milli Məclisin deputatı Kamal Cəfərov ATƏT-in insan ölçüsü istiqaməti üzrə keçiriləcək “Beynəlxalq humanitar hüququn və beynəlxalq insan hüquqlarının təşviqində və qorunmasında vətəndaş cəmiyyətinin rolu” mövzusunda iclasında iştirak etmək üçün aprelin 21-də Avstriyanın Vyana şəhərinə səfər edəcək.
19 aprel 2024    15:46
48
Yeni Kaledoniya Konqresinin nümayəndə heyətinin ölkəmizə səfərinin yekunlarına dair mətbuat konfransı keçirilib
Aprelin 18-də ölkəmizdə səfərdə olan Yeni Kaledoniya Konqresinin İnfrastruktur, ərazi planlaşdırılması, davamlı inkişaf, energetika, nəqliyyat və rabitə komitəsinin sədri xanım Naisseline Omayranın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin ölkəmizə səfərinin yekunlarına dair Milli Məclisdə mətbuat konfransı keçirilib.

A Meeting with Delegation of Belarus at Milli Majlis
Member of Milli Majlis, head of the Azerbaijani-Belarusian Inter-Parliamentary Relations Working Group Ziyad Samadzade met with a delegation of the Parliament of Belarus led by Chairman of its Education, Culture and Science Commission Igor Marzalyuk on 1 May.
01 May 2024    17:46
38
The Attitude of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan to the European Parliament’s Resolution Dated 25 April 2024
The Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan considers the adoption by the European Parliament on 25 April 2024 of a resolution on civil society and human rights in Azerbaijan to be departed from objectivity and a biased political action against our country, and categorically refutes the unfounded accusations that are based on false and misleading information. It is deplorable that this international organisation would become a tool in the hands of the forces that have been pursuing a hostile and libellous campaign against Azerbaijan ever since the conclusion of the Garabagh War II which put an end to the 30-year-long Armenian occupation of Azerbaijani lands. It is no coincidence that the European Parliament has passed 8 resolutions levelled at Azerbaijan under various pretexts since 2021.
25 April 2024    18:00
12
Members of Milli Majlis to Visit Thailand
Members of the Milli Majlis Rufat Guliyev (Head of the Working Group for inter-parliamentary relations with Thailand) as well as Rauf Aliyev and Mushfig Jafarov (members of the WG) will arrive in Thailand’s capital city of Bangkok on 21 April in order to join the discussions of the project aiming to solidify the Thailand-Azerbaijan inter-parliamentary relations and covering trade opportunities between Thailand and Azerbaijan in 2024.
20 April 2024    11:28
Member of Milli Majlis Will Join an OSCE Meeting
Member of the Milli Majlis Kamal Jafarov will be in Vienna, Austria on 21 April to take part in an OSCE meeting concerned with human dimension and themed ‘The Role of Civil Society in Promoting and Protecting International Humanitarian Law and International Human Rights’.
19 April 2024    15:46
Our MP to Join a PABSEC Committee Meeting
Member of the Milli Majlis Kamran Bayramov will arrive in Tbilisi, capital city of Georgia, on 19 April for the 63rd meeting of the Legal Affairs and International Co-operation Committee of the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Co-operation.
18 April 2024    17:55
14
Going to a TurkPA Committee Meeting
Chairman of the Culture Committee of the Milli Majlis Fazil Mustafa and M Aghalar Valiyev will visit Bishkek, Kyrgyz Republic on 17 April to participate in the 11th meeting of the TurkPA Commission on Economic Co-operation, themed ‘The Trade Representations of the TurkPA Member States: Strengthening National Economies and Contributing to Overall Economic Co-operation’.
16 April 2024    17:43
15
CIS IPA Commissions to Meet in St Petersburg
Members of the Milli Majlis will arrive in St Petersburg, Russian Federation on 16 April for the meetings of the commissions of the CIS Inter-Parliamentary Assembly.
15 April 2024    12:05
Azerbaijani MP to Go to Austria
The Chairman of the Milli Majlis Economic Policy, Industries and Enterprising Committee, Head of the Azerbaijan-Austria inter-parliamentary relations working group Tahir Mirkishili will pay a working visit to Vienna on the invitation of the Head of the Austria-South Caucasus parliamentary group on 9 April.
08 April 2024    14:43
19
Milli Majlis Members to Visit Russia
Members of the Milli Majlis Azerbaijan-Russia inter-parliamentary relations working groups Azer Badamov and Mikhail Zabelin will be in Kaliningrad in the Russian Federation on 4 April.
03 April 2024    16:58
21
Azerbaijani MP to Take Part in a CIS IPA Event
Member of the Milli Majlis and of the Azerbaijani Delegation to the CIS Inter-Parliamentary Assembly Arzu Naghiyev is leaving for St Petersburg, Russian Federation on 27 March.
27 March 2024    10:23
17
Member of Milli Majlis to Visit Austria
Member of the Milli Majlis and Chairman of the OSCE Parliamentary Assembly’s Committee for Economic Relations, Science, Tech and Environment Azay Guliyev is leaving for Austria’s capital city of Vienna on 17 March.
16 March 2024    12:23
Members of Milli Majlis to Join Euronest PA’s 11th Session
The Head of the Milli Majlis Delegation to the Euronest Parliamentary Assembly Tahir Mirkishili and the Delegation members Tural Ganjaliyev, Iltizam Yusifov, Vugar Bayramov, Soltan Mammadov, Nurlan Hasanov, Kamaladdin Gafarov and Razi Nurullayev are leaving for Brussels on 18 March to join the 11th plenary session of this Organisation.